غواصی

غواصی یکی از تجربه های شگفت انگیز است که در سایت های منحصر به فرد جزیره کیش جذاب تر هم می شود.

  • غواصی در ساحل مرجان کیش (غواصی تفریحی قابل استفاده برای تمام افراد): سایت غواصی بیگ کورال و ژوراسیک پارک کیش. عمق این سایت بین ۴ تا ۱۲ متر و چند کیلومتر مربع مرجان زنده دارد. ماهی های کوچک و بزرگ متعددی در این سایت قابل مشاهده هستند و برای غواصی تفریحی گزینه بسیار مناسبی است.

 

  • غواصی در ساحل شرقی (غواصی تفریحی قابل استفاده برای تمام افراد): سایت غواصی زوبیچ کیش. این سایت با عمق ۴ تا ۶ متر از ساحل اسکله تفریحی تا ساحل هتل داریوش قرار دارد.

 

  • غواصی در ساحل جنوبی (مخصوص دارندگان مدرک غواصی حرفه ای): سایت غواصی سترن کرک کیش. این سایت غواصی که با نام فارسی شکاف جنوبی نیز مشهور است عمقی بین ۱۰ تا ۱۴ متر دارد. جریان آب در این شکاف سرعت بیشتری دارد و مناظر بکر و زیبایی که بوسیله جریان آب ایجاد شده اند قابل مشاهده است. غواصی در این سایت نیاز به تجربه و گذراندن دوره های ویژه دارد. غواصی آماتور و تفریحی هم در ساحل مرجان انجام می شود.

 

  • غواصی عمیق در ساحل و اسکله مرجان (مخصوص دارندگان مدرک غواصی حرفه ای): سایت غواصی داما کیش. عمق این سایت ۱۸ تا ۳۳ متر است و فقط برای غواصان حرفه ای قابل استفاده است. سایت داما در واقع بقایای یک کشتی غرق شده باربری سنگالی است که اکنون محل زندگی ماهیان رنگارنگ و زیبای خلیج فارس است. نقطه دقیق کشتی بوسیله مکان یاب ماهواره ای GPS پیدا می شود و از جذاب ترین سایت های غواصی حرفه ای در جهان به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *